28 May 2017

İngiltere vizesi nasıl alınır?

İngilterede işBirleşik Krallık vizesine başvuru, nasıl alındığı ve kaç günde çıkacağı konusu en çok merak edilen sorulardandır. Vize başvurusu sırasında parmak izi alınıyor. Gerekli olan tüm evraklarla ilgili şahsen başvurular yapılıyor. Öncesinde online başvuru kapsamında internet üzerinden randevu alınıyor.

Başvuru yapıldıktan sonra verilen barkod numarası ile başvuru aşaması takip ediliyor. İngiltere vizesi başvuruları için ortalama olarak tatil tarihinden 1 ay önce müracaat edilmesi gerekiyor.

İngiltere vizesi kaç günde çıkar?

Birleşik krallık vizesi eğer pasaportunuzda daha önceden Schengen, Birleşik Krallık veya Amerika vizesi yoksa 5 iş günü içerisinde sonuçlanır. Ancak pasaportunuzda daha önceden aldığın bu vizeler varsa o zaman 3 iş günü içerisinde sonuç alınabiliyor.

Comments

  1. selamlar 10 günlüğüne ingiltereye gitmek istiyorum ücreti ne olur acaba

  2. Sibel İşçi says:

    Geçtiğimiz yıl İngiltere’de düzenlenen bir eğitim faaliyetine katılım gösterdim. Vize başvurusu öncesi gri pasaport aldım. Danışmanlık hizmeti aldım ve memnun kaldım. Vize başvurusu sırasında fotoğrafım çekildi ve parmak izim alındı. Vizem beklemediğim kadar hızlı 3 iş günü içerisinde çıktı. Bu kadar çabuk sonuçlanacağını beklemiyodum.

Speak Your Mind

*